ANTALYA HABERLERİ

GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ YATIRIMI ANLATACAK

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
29.10.2019 - 10:39 |Son Güncelleme :

Batı Akdeniz’deki üniversiteler ve iş dünyası aktörlerinin zirvesi niteliğindeki ANSİAD Girişimcilik Günleri’nin bu yılki gündemi Antalya’da ‘melek yatırım’ ağı oluşturmak.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Girişimcilik Günleri, 2 Kasım ve 12 Aralık tarihleri arasında iş dünyası ile gençleri buluşturacak. Batı Akdeniz’de 6 üniversiteyi, tüm meslek odalarını, kente şeklini veren kanaat önderlerini, genç girişimci ve kadın girişimci kurullarını, yerel yönetimleri, BAKA, İŞKUR, KOSGEB gibi kamu kurumları ile işbirliği ile düzenlenen organizasyonda hedef, gençleri yeni girişimcilik anlayışıyla buluşturmak. Bu yıl dünyada hızla yükselen melek yatırımcılık çalışmalarına odaklandıklarını söyleyen ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın, “Bu sistemin Antalya’da bir modelini oluşturmak için çalışıyoruz” dedi.

GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ YATIRIMI ANLATACAK

TEKNO YATIRIMCILAR ZİRVESİ

Melek yatırım ağlarına Antalya’yı dahil etmek amacıyla İstanbul Start Up Angel ile bir dizi çalışma yaptıklarını belirten Işık Yargın, “Antalya Organize Sanayi Bölgesi de, Antalya Büyükşehir Belediyesi de kuracağımız sistemin olmazsa olmaz tarafları. 14 Kasım’da Türkiye’nin çeşitli illerinden tekno yatırımcıların katılacağı ve iş insanlarının kendilerini melek yatırımcı olarak dönüştürdükleri bir modeli tanıtmak üzere Antalya’da bir organizasyon gerçekleştireceğiz. İş Fikri Yarışması’nın 15 Kasım’da üniversitede yapılacak finalinde bu yatırımcılar jüri üyesi olarak üniversite öğrencilerinin iş fikirlerini değerlendirecekler” şeklinde bilgi verdi.

GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ YATIRIMI ANLATACAK

ANTALYA’NIN İLK HEKATONU

Girişimcilik Günleri kapsamında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi veren Yargın, bu yıl gerçekleştirilecek ‘Antalya Hekatonu’ ile bir ilke daha imza atacaklarını dile getirdi. Yargın, “ANSİAD olarak bu yıla kadar üniversitelerde fikir kampları yapıyorduk. Bu yıl ilk defa teknoloji girişimleri üzerine iş fikirleri üretmek amacıyla bir hekaton düzenleyeceğiz. Üniversitelerden katılacak olan 100 öğrenci 58 saat boyunca hem fikirlerini teknoloji girişimine nasıl dönüştüreceklerinin eğitimini alacaklar; hem de teknoloji projelerini ortaya koyacaklar. Bu sürenin sonunda da jürinin karşısında fikirlerini savunup ödüllerine kavuşacaklar. Bu çalışmayı Habitat Derneği ve Vodafone Vakfı işbirliği yapıyoruz” diye konuştu.

YENİ NESİL LABORATUVAR

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ YATIRIMI ANLATACAK hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2019 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ YATIRIMI ANLATACAK haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:50
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı