ANTALYA HABERLERİ

GAZİ BULVARI’NA ÜST GEÇİT KARARI

Salim UZUN/HÜRRİYET
26.04.2019 - 10:06Son Güncelleme :

Hürriyet Akdeniz’in gündeme getirdiği Antalya Gazi Bulvarı’nda yaya ve araç sürücüleri için büyük tehlike oluşturan hemzemin yaya geçitleri için UKOME, bunların kaldırılması ve 3 yeni üst geçit yapılmasına karar verdi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA’nın trafik yükünü taşıyan Gazi Bulvarı’nda hem araç sürücüleri hem de yayalar için adeta ölüm tuzağına dönüşen hemzemin yaya geçitlerinin kaldırılması ve bulvar üzerine 3 yeni üst geçit yapılması için karar alındı. Çalışmanın detaylarını Hürriyet muhabirine anlatan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Şube Müdürü Sevcan Atalay, üst geçitlerin kısa süre içinde yatırım programına alınacağını söyledi.

HEMZEMİNLER KALKACAK

Trafik güvenliğini tehdit eden hemzemin yaya geçitleriyle ilgili inceleme çalışmasının tamamlandığını vurgulayan Atalay, şöyle devam etti: “Gazi Bulvarı’nda 5 yaya geçidimiz var. Yeni planlamamıza göre bulvara 3 yeni üst geçit yapılacak. Yaya üst geçitlerinin yapımının hemen ardından hemzemin geçitler kaldırılacak. Üst geçitlerin önce 2’si sonra 1’i yapılacak.”

UYGULAMAYA GEÇİYORUZ

Hazırlanan planlamanın hızlı bir şekilde yatırım programına alınması için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüşme yapıldığını da kaydeden Atalay, “Başkanımız konuya son derece ilgili yaklaştı. Aktardığımız bilgilerin ardından 3 üst geçidin hemen yatırım programına alınması için bize talimat verdi. Biz de hemen uygulama aşamasına geçiyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden GAZİ BULVARI’NA ÜST GEÇİT KARARI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2019 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GAZİ BULVARI’NA ÜST GEÇİT KARARI haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı