ANTALYA HABERLERİ

Futbol turizmi TFF gündeminde

HABER MERKEZİ
18.06.2019 - 10:11Son Güncelleme :

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Antalya açısından büyük önem taşıyan futbol turizmini kurumsal olarak destekleme kararı aldı.

HABER MERKEZİ

DÜNYA FUTBOL TURİZMİNİ PLANLIYOR

ANTALYA’da turizmin çeşitlendirilmesi ve özellikle kış turizminin canlandırılmasına yönelik çalışmalara Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da (TFF) destek geldi. İstanbul Riva’da gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapan TFF yönetimi, uzun yıllar Antalyaspor Başkanlığı yapan Hasan Akıncıoğlu’nu Futbol Turizmi Geliştirme Sorumlusu olarak görevlendirdi.

YÖNETİMDE ÖZEL ÖNERİ

Yapılan görevlendirmenin turizme katkısı konusunda Hürriyet’e konuşan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Akıncıoğlu, “Görev süremiz boyunca futbol turizmi ile ilgili önemli çalışmalara imza atacağız. TFF yönetiminde böyle bir başlık açılmasını ve bu konuda çalışma yapılması özellikle önerdim. Çünkü futbol turizmi Türk turizmi açısından büyük önem taşıyor” dedi.

TURİZME KATKI SUNARIZ

Turizm niteliği taşıyan kentlerdeki spor tesislerinin durumuyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yaptığını kaydeden Akıncıoğlu, “Antalya futbol turizmi açısından çok önemli bir değer. Otellerimizin Avrupa standartlarında futbol sahaları var. Biz bu sahaların daha aktif biçimde kullanılmasını istiyoruz. Eğer bunu sağlayabilirsek özellikle kış turizmine büyük katkı sunabiliriz” diye konuştu.

AKTOB’DAN DESTEK

Futbol turizminin TFF bünyesinde gündeme gelmesinin turizm ve Pazar çeşitliliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, şöyle dedi: “TFF gibi önemli bir kurumun turizmi gündemine alması bizi de sevindirdi. Burada yürütülecek çalışmaların sektörümüze olumlu yansıyacağını düşünüyoruz.”

İŞBİRLİĞİ YAPALIM

”Antalya’nın hem iklimi hem de mevcut futbol tesisleri futbol turizmine çok uygun. Tabi sadece uygunluk yetmiyor. Bu alanın geliştirilmesi amacıyla planlı ve destek alarak hareket edilmesi gerekiyor. Futbol turizmi Dünya Turizm Örgütü’nün de gündeminde. Hatta Barselona futbol kulübü ile ortak bir çalışma yapıyorlar. Biz de TFF ile önemli çalışmalara imza atabiliriz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Futbol turizmi TFF gündeminde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2019 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Futbol turizmi TFF gündeminde haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2019, Salı
 • İmsak
  03:46
 • Güneş
  05:31
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:03
Sayfa Başı