ANTALYA HABERLERİ

İnce Antalya'da konuştu: Dünyanın merkezindeyiz

Salim UZUN/HÜRRİYET
13.05.2018 - 09:57Son Güncelleme :

Antalya’da konuşan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, turizm ve tarım vurgusu yaptı. İnce, “Dünya ile yarışmak istiyorsa 12 ay turizm yapabilmeli. Çünkü Antalya dünyanın merkezi” dedi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

Özel bir televizyon kanalının programına katılmak üzere Antalya’ya gelen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün ise medya mensupları ile bir araya geldi. Seçim gündemine ilişkin kısa değerlendirmeler yapan İnce, programının son bölümünde ise Hürriyet’e özel açıklamalar yaptı.

TURİZM ÜNİVERSİTESİ KURULMALI

Antalya’nın çok özel bir kent olduğunu söyleyen İnce, özellikle tarım ve turizm sektörü ile ilgili yoğun bir program hazırladıklarını söyledi. Antalya’da turizm üniversitesi kurulması gerektiğini belirten İnce, “Türkiye’nin uyguladığı dış politika en fazla Antalya’yı etkiliyor. Biz artık ‘Domates gitmedi, turist gelmedi’ demek istemiyoruz” dedi.

ANTALYA DÜNYANIN MERKEZİ

Turizm faaliyetlerinin 12 aya yayılması gerektiğinin altını çizen İnce, “Dönemlik turizm olmaz. Bunu düzeltmemiz lazım. Turizmi sezonluk bir iş olmaktan çıkarmalıyız. Turizmcimiz dünya ile yarışmak istiyorsa 12 ay turizm yapabilmeli. Çünkü Antalya dünyanın merkezi. Bunu başarabiliriz. Turizm medeniyettir” diye konuştu.

BAYKAL BENİ UYARDI

Seçim çalışmalarını başlatmadan hemen önce CHP eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı hastanede ziyaret ettiğini vurgulayan İnce, şöyle dedi: “Sayın genel başkanımızı hastanede ziyaret ettim, elini öptüm. O da bana deneyimli bir siyasetçi olarak kampanya için uyarılarda bulundu. ‘Şunlara dikkat et’ dedi. Uzunca bir sohbetimiz oldu.”

LİSTELERE KARIŞMIYORUM

“Sayın Baykal’ın yeniden milletvekili aday gösterilip gösterilmemesi ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Çünkü milletvekili aday listeleri ile hiç ilgilenmiyorum. Benim işim cumhurbaşkanlığı adaylığı ile. Liste hazırlamak parti yönetiminin görevi. O yüzden herhangi bir yorum yapmam şık olmaz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İnce Antalya'da konuştu: Dünyanın merkezindeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2018 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnce Antalya'da konuştu: Dünyanın merkezindeyiz haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı