ANTALYA HABERLERİ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER VAN’I KEŞFE GİTTİ

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
31.05.2018 - 10:32Son Güncelleme :

Çocukların farklı şehirleri ziyaret etmesini sağlayarak aralarındaki kardeşlik ruhunu geliştirmek için başlatılan ‘Biz Anadoluyuz’ projesiyle Antalya’da farklı okullardan 100 başarılı öğrenci, Van gezisine götürüldü.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

TÜRKİYE’nin batısıyla doğusu, kuzeyiyle güneyi arasındaki kardeşlik bağlarının geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Antalya’daki ortaokul ve liselerden seçilen başarılı 100 öğrenci, geçtiğimiz günlerde 3 gün süreyle Van’a gitti. Çocuklara farklı kültürleri tanıtarak şehirleri birbirlerine yaklaştırmak için yapılan proje kapsamında Kocademir Ortaokulu, Merkez Ortaokulu, Haymana İmam Hatip Lisesi, Başöğretmen Atatürk Ortaokulu ve Gülgün Nihat Ömür Ortaokulu’ndan 20’şer başarılı öğrenci seçildi. Çocuklara, okulların yöneticileriyle birlikte gittikleri gezide, Van’da görev yapan öğretmenlerden oluşan heyet rehberliğinde kent kültürü ve bölgeye özgü değerler tanıtıldı.

ÖNYARGILARI YIKMAK İÇİN

Van Kalesi’ni Muradiye Şelalesi’ni, Akdamar Adası’nı ve Kedi Müzesi’ni gezen öğrenciler, Van Valiliği’ni de ziyaret etti. Bu tür projelerin, akıllarda yer etmiş önyargıların yıkılması için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Kocademir Ortaokulu Müdür Yardımcısı Dilek Çırak, kendisinin de katıldığı gezide çocuklarla öğrencilerle ilgili izlenimlerini şu sözlerle anlattı: “Çocuklar için çok ufuk açıcı bir gezi oldu. Yöre insanının misafirperverliğini gördüler. Van’ı tanırken, farklılıkların güzelliğinin, paylaşımın önemini de anladılar. Türün devamlılığının sağlanması için satışı yasaklanan Van kedilerine mama verip sevdiler. Van kahvaltısını çok beğendiler. Büyüklüğü nedeniyle deniz olarak da anılan Van Gölü’nde deniz otobüsüyle yolculuk yaptılar. Gezi sırasında mutlulukları gözlerinden okunuyordu.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden BAŞARILI ÖĞRENCİLER VAN’I KEŞFE GİTTİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BAŞARILI ÖĞRENCİLER VAN’I KEŞFE GİTTİ haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı