ANTALYA HABERLERİ

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK!

Salim UZUN/HÜRRİYET
10.01.2019 - 10:33Son Güncelleme :

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı’nın, “ANFAŞ öldü üzerime kaldı” iddiasına sert yanıt veren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Ben de ANFAŞ yönetimindeyim. Ölü diye bir şey yok” dedi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Çetin, “ANFAŞ öldü üzerime kaldı” diyen ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı’ya sert yanıt verdi. ANFAŞ’ın turizm sektörü ve tanıtım açısından önemine dikkat çeken Çetin, “Ben de ANFAŞ yönetimindeyim. Ölü diye bir şey yok. Sorunları doğru yönetim anlayışı ile çözebiliriz” dedi.

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK

KENTLE İDDİALAŞAMAZSINIZ

Bıdı tarafından yapılan değerlendirmelerin kent açısından hoş olmadığını kaydeden Çetin, şöyle devam etti: “Medyaya çıkıp ‘Başkan da benim, genel müdürde benim. Hodri meydan’ gibi açıklamalar yaparak kentle iddialaşmaya girmek doğru ve şık değil. Genel kurulda hızlıca bir yol çizmeliyiz. ATSO olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Keşke bizim imkânımız olsa da tüm hisseleri satın alsak.”

ANFAŞ HEMEN TOPARLANMALI

“Vali Bey çok doğru tespitler yaptı. Kimsenin hisse toplamak gibi bir derdi olmamalı. Ama bakıyorum maalesef böyle bir anlayış var. Bunlar yanlış hareketler. Bu süreç bir an önce durulmalı ve AFAŞ hızla toparlanmalı. ‘Ben hisselerin yüzde 50’sini alırım, ANFAŞI da ben yönetirim’ mantığıyla bu iş olmaz. Tekrar vurguluyorum; ortada bir kavga görüntüsü var. Bu durum üzücü ve gereksiz. Bir an önce bu görüntüden kurtulmalıyız.”

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK

KIVRAK’TAN DENETİM ÇAĞRISI

“Borç verdim hisse aldım” diyen Bıdı’yı yalanlayan Kıvrak Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıvrak, şirketin 10 yıllık geçmişi ile ilgili bağımsız denetim raporu alınması gerektiğini belirterek, “Bu raporu alıp kamuoyu ile paylaşsınlar. Ama bunu yapmak yerine ANFAŞ’a ölü diyor. Bu şirket ölüyse neden hisse almaya devam ediyor? Önce çıkıp bu sorulara yanıt versin” diye konuştu.

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK

BIDI NE DEMİŞTİ?

“Buranın 6 milyon Euro borcu var. Çatısı bile akıyor. Buranın ruhsatı yok. Ben 6 aydır ruhsatı için uğraşıyorum. 22 yıl önce ruhsatı almamışlar, ölü üzerime kaldı. Ben de ölüyü diriltmeye çalışıyorum. Ama ne olursa olsun ‘Ali Bıdı pes etti, gitti’ dedirtmem. Şahsıma ait yüzde 10, aile olarak yüzde 39 hissemiz var. Babayiğit varsa gelsin alsın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2019 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: ORTADA ‘ÖLÜ’ FALAN YOK! haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı