ANTALYA HABERLERİ

ANTALYA'DA ‘AVM’LERE YENİ DÜZEN

Salim UZUN/HÜRRİYET
13.06.2018 - 09:43Son Güncelleme :

Hürriyet Akdeniz’in gündeme taşıdığı alışveriş merkezi (AVM) düzenlemesi Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun onayından geçti. Karaloğlu, düzenlemeyi ATSO ve AESOB Başkanlarını bizzat arayarak duyurdu.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) alışveriş merkezlerinin (AVM) çalışma gün ve saatlerine ilişkin talep ettiği düzenleme Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun onayından geçti.

UYMAYANA CEZA VAR

Yeni düzenlemeye göre; Antalya’da faaliyet gösteren tüm AVM’ler, Ramazan ve Kurban bayramları ile her yıl 1 Ocak gününde kapalı olacak. Çalışma saatleri ise açılış 10.00, kapanış ise 22.00 olarak belirlenecek. Bu kurullara uymayan AVM’lere cezai yaptırım uygulanacak.

YANSIMAYA BAKILACAK

Karar sonrası Hürriyet’e konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Esnafımızın talebini kısa süre içinde onaylayan Antalya Valimize teşekkür ediyoruz. Bu karar tek seferlik olarak geçerli olacak. Eğer bu karar sektörlere olumlu yansırsa devamlı hale getirilecek” dedi.

ANTALYADA ‘AVM’LERE YENİ DÜZEN

ESNAFTAN DESTEK

Müjdeyi Vali Karaloğlu’ndan aldığını vurgulayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Hürriyet konuyu gündeme taşıdığından beri yüzlerce telefon aldım. Tüm esnafımız yeni düzenlemeyi destekliyordu. Esnaf dostu Valimizde bize kulak vererek gereğini yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AVM’LERDEN KARŞI ATAK

Antalya ve Ankara’da uygulanan AVM düzenlemesine karşı çıkan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ise kararların iptali için resmi başvuruda bulundu. AVM’lerin sadece alışveriş işlevi için değil vatandaşların buluştukları ve sosyal etkinliklere katıldıkları yaşam alanları olduğunu belirten AYD Başkanı Hulusi Belgü, ”Tatil günlerinin insanların sosyalleştikleri zamanlar olması ve ülkemizin şu sıralar ekonomik durgunlukta bulunması nedeniyle bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Karar AVM’lerde yer alan mağazalarımızı da ekonomik olarak zor durumda bırakacaktır” dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ANTALYA'DA ‘AVM’LERE YENİ DÜZEN hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Haziran 2018 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ANTALYA'DA ‘AVM’LERE YENİ DÜZEN haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı