ANTALYA HABERLERİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'NDE BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Salim UZUN/HÜRRİYET
17.05.2018 - 11:53Son Güncelleme :

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencilerinin kullandığı toplu ulaşım araçlarının kampüs içine girişi güvenlik gerekçesiyle yasaklandı. Duruma öğrenciler tepki gösterdi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

AKDENİZ Üniversitesi kampüsü içine giren toplu taşıma araçlarına yönelik yapılan yeni düzenleme öğrencileri isyan ettirdi. Yaklaşık 74 bin öğrencinin hizmet aldığı araçların kampüs içine girişi güvenlik gerekçesiyle yasaklanırken, kampüs içinde ring izni verilen araçların yetersizliği işte bu görüntüleri ortaya çıkardı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE BALIK İSTİFİ YOLCULUK

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Eğitim gördükleri fakülte ve yüksekokullara ulaşmakta güçlük çeken yüzlerce öğrenci, otobüslerde balık istifi yaptıkları yolculukları fotoğraflayıp sosyal medya aracılığıyla paylaşırken, bazı öğrenci grupları hazırladıkları resmi dilekçeleri Rektörlük makamına ulaştırmaya hazırlanıyor.

KLİMALAR ÇALIŞMIYOR

Kampüs içinde bulunan duraklardaki bekleme sürelerinin 35-40 dakikaya ulaştığını vurgulayan öğrenciler, “Tam sınav haftasında öğrenciye resmen eziyet ediliyor. Ring araçları yetersiz olduğu için neredeyse birbirimizi ezip araçlara binmeye çalışıyoruz. Üstelik bazı araçlar klimalar da çalışmıyor” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE BALIK İSTİFİ YOLCULUK

GÜVENLİK AÇIĞI VARDI

Sistemdeki aksaklıklarla ilgili acil olarak toplanılacağını kaydeden Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yasin Arslan, şöyle dedi: “Önceki sistemde araçlarımız kampüs içine girebiliyordu. Ancak bu sistem güvenlik konusunda sorunlara neden oldu. Çünkü otobüs içinde öğrenci olmayan yolcular da bu şekilde kampüse giriş yapabiliyordu.”

4 ARAÇ RİNG YAPIYOR

“Güvenlik açığını ortadan kaldırmak için araç girişleri kısıtlandı. Şu an 4 araç kampüs içinde ücretsiz ring yapıyor. Ancak araçların yetersizliğiyle ilgili biz de şikâyet aldık. Rektörlük yönetimi ile de görüşüldü. Sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili Büyükşehir Belediyemizi de devreye soktuk. En kısa sürede öğrencilerimizin taleplerini yerine getirmeye çalışacağız. Tabi güvenlik hassasiyetine de dikkat etmeliyiz.”

SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ

Yeni sistemin geçiş sürecinde olduğuna dikkat çeken AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, toplu taşıma aracı girişlerinin güvenlik gerekçesiyle engellendiğini belirterek, “Sistemin olumlu ve olumsuz yönlerini dikkatle takip ediyoruz. Öğrencilerimiz güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Tabi başka mağduriyetlerin yaşanmaması da önemli. O yüzden süreci takip edip varsa düzeltmeler yapacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'NDE BALIK İSTİFİ YOLCULUK hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2018 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'NDE BALIK İSTİFİ YOLCULUK haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Eylül 2018, Cuma
 • İmsak
  05:10
 • Guneş
  06:31
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:15
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı