ANKARA HABERLERİ

Zorba sahnelere veda ediyor

Hürriyet Haber
25.04.2019 - 14:07Son Güncelleme :

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 6 yıldır kapalı gişe sahnelenen, Nikos Kazancakis’in ünlü eseri ‘Zorba’ balesi, seyirciye veda etmeye hazırlanıyor.

Hürriyet Haber

Eser, 29 Nisan Dünya Dans Günü ve 30 Nisan’da Congresium’daki son iki temsilinde seyirciyle buluşacak. ADOB Müdürü Volkan Ersoy, yaptığı açıklamada, ‘Zorba’nın uzun yıllar önce koreografisi hazırlanan ve tüm dünyada yankı uyandıran bir eser olduğunu söyledi. Repertuvarlarındaki balenin yaklaşık 6 senedir kapalı gişe sahnelendiğini anlatan Ersoy, çok keyifli bir eserin son iki temsilini vereceğini dile getirdi. Ersoy, “Eser Mikis Theodorakis’in kulaklarımıza aşina müzikleriyle bezeli. Finalde olmazsa olmaz Grek kültürünün sirtakisi var. Medeniyet olarak birbirine yakın iki ülkenin dansı, müziği bu eserde iç içe. Benzer dans adımlarının olduğu güzel bir eser” diye konuştu. Nikos Kazancakis’in ünlü eseri ‘Zorba’nın orkestra şefliğini Bujor Hoinic, koreografisini Lorca Massine üstleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zorba sahnelere veda ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2019 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zorba sahnelere veda ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı