ANKARA HABERLERİ

Zirvetepe’den 21 pare top atışı

Hürriyet Haber
13.10.2019 - 09:49 |Son Güncelleme :

Ankara’nın başkent oluşunun 96’ncı yıl dönümü kapsamında bugün gerçekleştirilecek etkinlikler, 07.15’te Zirvetepe’den 21 pare top atışı ile başlayacak. Gençlik Parkı’nda düzenlenecek resepsiyona ise Başkan Mansur Yavaş ev sahipliği yapacak.

Hürriyet Haber

Ankara’nın başkent oluşunun 96’ncı yıl dönümü, bugün çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Program saat 07.15’te Zirvetepe’den 21 pare top atışı ile başlayacak. Ankara Valiliği tarafından düzenlenen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destek sağladığı program kapsamında, Ankara Valisi Vasip Şahin saat 09.30’da İl Protokolü ile birlikte Anıtkabir’de mozoleye çelenk koyacak. Saygı duruşunun ardından Vali Şahin Misak-ı Milli Kulesi’nde Şeref Defteri’ni imzalayacak. Etkinlikler kapsamında ayrıca Seğmenler tarafından saat 10.30’da 2’nci Meclis Binası’nın ön bahçesinde gösteri yapılacak.

Zirvetepe’den 21 pare top atışı

KALESİYE BAYRAK ÇEKİLECEK

Saat 11.00’de TBMM 2’nci Meclis Binası’nda 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun tarihi süreci konulu konferans gerçekleştirilecek. Saat 11.30’da ise TBMM 2’nci Meclis Binası önünde Seğmenler tarafından oluşturulacak kortej, Cumhuriyet Caddesi-Anafartalar Caddesi–Hisarpark-Samanpazarı güzergâhını izleyerek Ankara Kalesi’ne yürüyecek ve kale gönderine bayrak çekilecek. Seğmenler tarafından saat 12.30’da Ankara Kalesi’nde de gösteri sunulacak. Ankara’nın Başkent oluşunun 96’ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında Gençlik Parkı’nda düzenlenecek olan resepsiyona, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ev sahipliği yapacak.

ANKARA ÖNCÜ ROL OYNAMAYA DEVAM EDECEKTİR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümünü kutlayan Erdoğan mesajında şunları kaydetti: “Anadolu’daki bağımsızlık hareketinin ortak aklı, ortak vicdanı ve ortak sesi olarak milli mücadeleye yön veren Ankara, vatanımızın ve milletimizin kaderinin tayin edildiği önemli bir merkeze dönüşmüştür. Milli iradenin tecelligahı Meclisimiz, Ankara’yı başkent ilan ederek, Ankara’nın milli mücadele esnasında üstlendiği tarihi rolü daha da anlamlı kılmış, Ankaralılara büyük bir onur yaşatmıştır. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olarak, Türkiye’nin muasır medeniyet yürüyüşünün sembolü olan Ankara, bundan sonra da ülkemizin gelişmesinde, Cumhuriyetimizin kazanımlarının güçlenmesinde, demokrasimizin ilerlemesinde öncü rol oynamaya devam edecektir. Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Zirvetepe’den 21 pare top atışı

HEPİMİZİ GURURLANDIRAN MERKEZ HALİNE GELMİŞTİR

Ankara Valisi Vasip Şahin de Ankara’nın başkent oluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Bugün ülkemizin ulusal bağımsızlığının sembolü olan Ankara, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri, sanayi ve teknolojideki gelişimi ile hepimizi gururlandıran önemli bir merkez haline gelmiştir” ifadelerini kullandı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zirvetepe’den 21 pare top atışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2019 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zirvetepe’den 21 pare top atışı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:24
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı