ANKARA HABERLERİ

Yürümüyor yürütüyor

Doğahan GİRİTLİOĞLU
14.05.2018 - 14:35Son Güncelleme :

Günde binlerce insanın kullandığı Söğütözü metro istasyonu çıkışındaki yaya üst geçidinin merdivenleri çalışmıyor. Vatandaşlar, bozuk merdivenlerin engelli, yaşlı ve bebekli aileler için eziyete dönüştüğünü söylüyor.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Eskişehir Yolu üzerinde metro istasyonu, alışveriş merkezleri, hastaneler ve yol üzerindeki otobüs duraklarına ulaşımı sağlayan üst geçidin yürüyen merdivenleri çalışmıyor. Mövenpick Hotel önündeki yürüyen merdivenlerin
Söğütözü metro istasyonunun çıkışından yolun karşısına geçmek için tek seçenek olduğunu belirten vatandaşlar, “Merdivenler bir an önce onarılsın” diyor. Merdivenlerin düzenli düzensiz çalışması ise başta engelliler, çocuklu aileler ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlara güçlük yaşatıyor.

10 GÜN ÇALIŞIYOR 20 GÜN ÇALIŞMIYOR

Yayaların üst geçidi yoğun olarak kullandığına dikkat çeken vatandaşlar yürüyen merdivenlerin bir an önce çalışmasını beklediklerini söyledi.
Alt geçit talebinde de bulunan vatandaşlar şunları söyledi: “Yürüyen merdivenlerin bir yönü çalışıyorsa diğeri çalışmıyor. Bir bakıyorsunuz ikisi de çalışmıyor. Üst geçitteki yürüyen merdivenler 10 gün çalışıyorsa 20 gün çalışmıyor.

YAŞLILAR VE ENGELLİLER İÇİN EZİYETE DÖNÜŞÜYOR

Bebek arabasıyla gelen aileler, yaşlılar ve engelliler için bu geçitten karşıya geçmek eziyete dönüşüyor. Metro tek girişe sahip olduğu için yolun altından da bir alt geçit olsa insanlar çok da zorlanmazlar. Büyükşehir Belediyesi’nin günde binlerce insanın kullandığı ana arter üzerindeki bu geçide el atmasını bekliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yürümüyor yürütüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mayıs 2018 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yürümüyor yürütüyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Haziran 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:18
 • Guneş
  05:14
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı