ANKARA HABERLERİ

Yıldızlar sahaya çıktı

Hürriyet Haber
23.03.2019 - 14:15Son Güncelleme :

Yetenekli çocukların Türk futboluna kazandırılması amacını taşıyan, 13 yaş altı futbol alt yapı gelişim projesi hayata geçirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun işbirliğinde düzenlenen turnuvanın ilk gününde, Ankara, Adana ve Antalya’da maçlar oynandı.

Hürriyet Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yetenekli futbolcuların tespit edilmesi ve yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla 13 Yaş Altı Futbol Altyapı Gelişim Projesi’ni hayata geçirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliğiyle düzenlediği turnuvanın ilk gününde, Ankara, Adana ve Antalya’da müsabakalar oynandı.

Alt yaş gruplarında yetenekli futbolcuların tespit edilerek projeye dahil edilmesi ve yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılmasının amaçlandığı turnuvanın birinci kademe birinci devre maçları yarın günü sona erecek.

3 GRUP 4 DEVRELİ TURNUVA

Birinci kademe maçları; 12 ilden (Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon) 12 takımın katılımıyla 4’er takımlı 3 grupta, 4 devreli lig usulüne göre düzenleniyor.

13 Yaş Altı Futbol Altyapı Gelişim Projesi Turnuvası’nın Ankara etabı ise Yenimahalle Hasan Doğan Stadı’nda Ankara Gençlik Spor ve Trabzon Gençlik Spor arasında yapılan açılış maçıyla başladı. Turnuvanın başlama vuruşunu, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya yaptı.

KULÜP ALTYAPILARINA DESTEK

Murat Kocakaya, bakanlık olarak amaçlarının sporda altyapıyı geliştirmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Futbol Federasyonu ayrı bir kuruluş ve futbolla ilgili ciddi çalışmalar yapıyorlar. Futbol kulüpleri de ciddi çalışmalar yapıyor. Biz de bakanlık olarak Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte 13 yaş altı çocuklar arasında 12 ilde futbol turnuvası düzenliyoruz. Turnuvamızın amacı genç yetenekleri keşfederek, ortaya çıkararak onları kulüplerimizin emrine vermek. Kulüplere altyapı desteğinde bulunmak. Şu an 3 bölgede 4’er takımla başlıyoruz. Uzun vadede takım ve oyuncu sayısı artabilir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yıldızlar sahaya çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mart 2019 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldızlar sahaya çıktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı