ANKARA HABERLERİ

Yerli ve milli kanser ilacı üretecekler  

Hürriyet Haber
06.12.2018 - 13:58Son Güncelleme :

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Fevzi Altuntaş kanser araştırma merkezlerinin yerli ve milli kanser ilacı üretmek için yeterli alt yapıya sahip olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber

 

Yerli ve milli kanser ilacı üretecekler
Altuntaş, “Yaklaşık 2 yıllık bir süre içinde merkezin açılması için gerekli insan kaynağı yetiştirilmesi üzerine çalışıyoruz. Bu bağlamda insan kaynağı yetiştirilmesi ve fiziksel mekanın tamamlanmasından sonra ruhsat başvurumuzu yaptık. Bundan sonra yerli ve milli kanser ilaç üretimi için alt yapımız hazır” bilgisini verdi. Altuntaş şunları söyledi:

SAYILI MERKEZLERDE ARASINDAYIZ

"Bu faz-I merkezinde yeni kanser ilaçlarının gelişimine katkı sağlayacağız. Yeni kanser ilaçlarının klinik çalışmaları yürütülecektir. Avrupa’nın sayılı kanser merkezlerinden biriyiz. Kanser hastalarına umut olacağız.

EKONOMİK KATKI SAĞLAYACAĞIZ

İthal edilen ilaçların büyük bir meblağını kanser ilaçları oluşturuyor. Ülkemizde bu ilaçların çalışmalarının yapılması ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yerli ve milli kanser ilacı üretecekler   hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Aralık 2018 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yerli ve milli kanser ilacı üretecekler   haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı