ANKARA HABERLERİ

Yenimahalle’yi 100’üncü yıla hazırlıyoruz

Hürriyet Haber
18.02.2019 - 09:16Son Güncelleme :

CHP Yenimahalle Belediye Başkanı ve adayı Fethi Yaşar, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği ‘Gurur Dolu 10 Yıl İcraatlar ve Proje Tanıtım Toplantısı’nda, yaptıkları çalışmaları ve yapacağı projeleri tanıttı.

Hürriyet Haber

2009’da devraldıkları belediyenin bütçesini 3 buçuk kat artırıp 674 eser yaptıklarını belirten Yaşar şunları söyledi:

KENTİME VEFA BORCUMU ÖDÜYORUM

Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir, sonsuza kadar da öyle kalacaktır. Biz Yenimahalle’yi Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına hazırlıyoruz. Bugüne kadar yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır. Benim en güzel yıllarım Yenimahalle’de geçti. Ömrümün 57 yılının geçtiği kentime vefa borcumu ödüyorum. Yeni dönemde yapacaklarımızla Yenimahalle daha güzel bir konuma gelecektir. Arkadaşlarımla birlikte gece gündüz bunun için çalışıyoruz. Bazı çevreler ‘Yenimahalle yenilenecek’ diyor. Yenimahalle 10 yılda zaten yenilendi. Yenilenmemiş olsaydı. Altındağ’dan, Mamak’tan, Keçiören’den insanlar buraya göç etmezdi. Göç alıyoruz, çünkü Yenimahalle’de hayat var.

CUMHURİYET AKADEMİSİ PROJESİ

Fethi Yaşar, projelerinden bazılarını şöyle anlattı: “Yeni dönemde Cumhuriyet Akademisi projesini hayata geçireceğiz. Tam bir eğitim kampüsü olacak tesiste, gelecek nesillerin teminatı olan çocuklarımızı tam donanımlı olarak yetiştireceğiz. Bu tesiste normal derslerin yanında dijital eğitimler verilecek, robotik kodlama yapılacak. Yenimahalle’ye kazandıracağımız Yenimahalle Alzheimer ile Mücadele Merkezi’nde Alzheimer hastalarının sosyal yaşama katılmalarını, günlük faaliyetlerini keyifli geçirmelerini ve hastalığın ilerlemesini engelleyerek hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilmelerini sağlayacağız.

DEMETEVLER’E ÇOK KATLI OTOPARK

Demetevler Mahallesi’ne kazandıracağımız çok katlı otopark sayesinde bölgenin trafik sorununa çare olacağız. İlçemize bir Engelsiz Yaşam Merkezi kazandıracağız. Sıcak Tebessüm Projesi ile bir aşevi kuracağız. 5 yeni etüt merkezi yapacağız. Batıkent bölgesine 24 saat açık nöbetçi kütüphane yapacağız. Kadın kooperatifi kuracağız. Batıkent’e bir Cumhuriyet Meydanı ve konser alanı kazandıracağız. Bu alanda açık hava konserleri yapılacak. Ayrıca tarihimizi yaşatmak amacıyla Atatürk ve Cumhuriyet Müzesi projesini Yenimahalle’ye kazandıracağız. Yeni dönemde 750 hayvanlık bir barınak daha inşa edeceğiz. Burada sokak hayvanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yenimahalle’yi 100’üncü yıla hazırlıyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Şubat 2019 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenimahalle’yi 100’üncü yıla hazırlıyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı