ANKARA HABERLERİ

Yazı temelli heykeller

Haşim KILIÇ
28.12.2018 - 14:18Son Güncelleme :

Heykeltraş Günnur Özsoy’un ‘Hatıralar ve Mektuplar’ isimli sergisi, Galeri Siyah Beyaz’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Haşim KILIÇ

Temeli yazıya dayanan sergide sanatçının soyut heykelleri, desenleri ve tipografik çalışmaları yer alıyor. Özsoy’un, sergisi, yazı ve yazıdan doğan hikâyelerden oluşuyor. Sanatçı, yıllar önce bir eskicide bulduğu, İngiltere’de yaşamış filozof İlham Dilman’ın Türkiye’de yaşayan ailesine gönderdiği mektuplardan ve Faruk Sade’ye kızı Sera Sade tarafından yazılan bir mektuptan yola çıkarak sanat yazarı-küratör Marcus Graf’la karşılıklı yazdıkları mektupları, serginin temeline koyuyor. Sanatçının, serideki heykelleri metal levhaları kağıt gibi kıvırarak form verdiği çalışmalardan oluşuyor. Sergi, 22 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yazı temelli heykeller hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Aralık 2018 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazı temelli heykeller haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı