ANKARA HABERLERİ

Yaşamını şehit çocuklarına adadı

Nursima ÖZONUR-Kaan ULU/DHA
28.02.2019 - 09:15Son Güncelleme :

Mürşide Uslu'nun polis eşi Ali Uslu, İstanbul'da görev yaparken 1995 yılında bir kaza sonucu hayatını kaybetti.

Nursima ÖZONUR-Kaan ULU/DHA

Uslu'nun babasız büyüttüğü tek çocuğu Uzman Çavuş Mahmut Uslu da 8 Şubat 2017’de Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit oldu. Oğlunu kaybettikten sonra yalnız kalan Uslu, hayatını şehit çocuklarına adadı. Oğlunun yatağına Türk bayrağı serip, odasının duvarlarını fotoğrafları ile donatan Mürşide Uslu, onun özlemini, şehit çocuklarıyla gidermeye çalıştığını söyledi. Uslu, elinden geldiği kadar şehit çocuklarına yardım etmeye çalıştığını ifade ederek, "Üniversitede okuyan çocuklarım var, onların eğitimine katkı sağlıyorum. Ölene kadar şehit çocuklarına yardım edeceğim, öldükten sonra bütün mal varlığımı şehit çocuklarına bağışlayacağım. Tüm şehit çocuklarında Mahmut’u görüyorum. Benim  Mahmut'um gitti; ama Allah bana binlerce Mahmut verdi. Onlar beni arar, sorar. Tanımadığım bir sürü evladım var."

VASİYETİNİ YERİNE GETİRECEĞİM

Oğlunun babasız büyüdüğünü belirten Mürşide Uslu, "Çocuğum 'Çok param olursa yurt yaptıracağım' derdi şehit çocukları için. Ben de çocuğumun vasiyetini devam ettirmek istiyorum. Yavrumun yarım kalmış hayallerine devam etmek istiyorum. Mahmut'um babasını kaybettiğinde 4,5 yaşındaydı. Baba sevgisini yıldızlarda arardı, en parlak yıldız babasıydı. Ben de şimdi onu yıldızlarda arıyorum. Herkeste oğlumun sevgisini, onun kokusunu arıyorum, şehit çocuklarında buluyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yaşamını şehit çocuklarına adadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2019 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşamını şehit çocuklarına adadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı