ANKARA HABERLERİ

Yamaçtan koptu bahçeye düştü

Haluk KARAASLAN-Harun ÖZALP/DHA
12.03.2019 - 17:44Son Güncelleme :

Keçiören’de yamaçtan kopup apartmanın bahçesine düşen kaya parçaları, bina sakinlerini tedirgin etti. Apartman yöneticisi Ramazan Akbıyık, çocukların oyun alanının güvenliği için istinat duvarının yükseltilmesini istedi.

Haluk KARAASLAN-Harun ÖZALP/DHA

Yeşiltepe Mahallesi, 431'inci Sokak'ta bulunan Öztürk Apartmanı'nın bahçesinin 2.5 metrelik istinat duvarının üst tarafında, çocuk oyun parkının yamacından kopan taş ve kaya parçaları bahçeye düştü. 12 ailenin oturduğu binada bulunan çocukların oyun oynadığı bahçeye düşen kayalar, bina sakinlerini korkuttu. Apartman yönetimi ilgili kurumlara başvurmalarına rağmen önlem alınmadığını savundu. Çocuklar, zaman zaman taşların düşmeye devam ettiği alanda oyun oynamaya devam ediyor.

2 HAFTADIR ÖNLEM ALINMADI

Apartman yöneticisi Ramazan Akbıyık, binanın arka tarafındaki Jandarma Şehit Er Ali Koç Parkı’nın kayalık olan yamacından kopan taş ve kaya parçalarının, binanın bahçesine düştüğünü söyledi. Akbıyık, durumu belediye ve diğer kurumlara bildirmelerine rağmen 2 haftadır önlem alınmadığını belirtti. Akbıyık, “Her gün korku içindeyiz. Ara ara küçük küçük taşlar düşmeye devam ediyor. Çocuklarımızın başına burada bir şey gelecek diye çok korkuyoruz. Belediyeyi aradım, Fen İşleri Müdürlüğü'ne durumu bildirdiklerini söylediler ama 2 haftadır gelen giden yok" dedi.

İSTİNAT DUVARI YÜKSELTİLMELİ

Apartmanın çevresindeki istinat duvarının yükseltilmesi gerektiğini anlatan Akbıyık, "Bizim duvar 2.5 metre yüksekliğinde. Duvarın yeniden ele alınıp yükseltilmesi ve yamaçta tedbir alınması gerekiyor. Çocuklarımız bahçede oyun oynamaya korkuyor. Biz de izin vermiyoruz zaten" diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yamaçtan koptu bahçeye düştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2019 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yamaçtan koptu bahçeye düştü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı