ANKARA HABERLERİ

Yakacık’a Alzheimer merkezi

Hürriyet Haber
07.04.2019 - 10:27Son Güncelleme :

Yaşlılar ile Alzheimer hastalarının ve onlara bakanların yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Mahallesi’nde Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi inşa edecek.

Hürriyet Haber

Merkez, Alzheimer hastalarının ve yaşlıların keyifli bir yaşam geçirmelerine katkıda bulunmayı, hastalığın evre atlamasını geciktirmeyi ve hasta yakınlarının da kendilerine vakit ayırabilmeleri için destek olmayı hedefleniyor. Merkezde, zihinsel ve ev içi aktivitelerin yanı sıra psiko-motor ve sosyo-duygusal aktiviteler de yapılacak.

NEFES ALDIRMAK İSTİYORUZ

Alzheimer hastaları, fizyoterapi, rehabilitasyon, sosyal hizmetler, eğitim ve aktivite servislerinin yanı sıra sosyal kültürel etkinliklerden faydalanabilecek. Merkezde yaşlı ve Alzheimer hastaları yatılı olarak da kalabilecek. Vatandaşlar, yalnız bırakmak istemedikleri hastaları sabah merkeze bırakıp akşam alabilecek. İhtiyaç durumunda ise hastalar yatılı olarak merkezde kalabilecek. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu merkez ile yaşlı ve hasta yakınlarımıza destek olacağımız gibi, yakınlarına da nefes aldırmak istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yakacık’a Alzheimer merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2019 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yakacık’a Alzheimer merkezi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı