ANKARA HABERLERİ

Yabancı öğrenciler Türkçe tiyatro oyunu izledi

AA
28.01.2019 - 14:03Son Güncelleme :

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) ‘Türkiye Bursları’ programı kapsamında Ankara’da üniversite öğrenimi gören yabancı öğrenciler, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konulacak ‘Kapan’ adlı oyunun seyircili genel provasını izlediler.

AA

Türkiye’de üniversite öğrenimine devam eden yabancı öğrenciler, oyunun Akün Sahnesi’ndeki genel provasını izleyecek düzeyde Türkçe öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduklarını söylediler. ABD’de Tony Ödülü’nü alan, daha önce defalarca sahnelenen ve sinemaya uyarlanan ‘Kapan’, Andrew Wyke adlı İngiliz bir polisiye roman yazarı ile Milo Tindle adlı turizm işiyle uğraşan İtalyan bir göçmenin, bir kadın nedeniyle karşı karşıya gelişine ilişkin gerilimli ve komik hikâyeyi anlatıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yabancı öğrenciler Türkçe tiyatro oyunu izledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2019 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı öğrenciler Türkçe tiyatro oyunu izledi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı