ANKARA HABERLERİ

Yabancı dilde doğru yöntem kullanılmalı

Hürriyet Haber
29.03.2019 - 14:36Son Güncelleme :

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (GSB) desteği, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin (ASBÜ) katkıları ile Medya ve Demokrasi Derneği (MEDER) tarafından düzenlenen ‘Önce Yöntem Sonra Lisan’ konferanslarının üçüncüsü, üniversiteli gençlerin katılımıyla gerçekleşti.

Hürriyet Haber

Ankara Üniversitesi'ndeki kapanış töreninde konuşan ASBÜ DİLMER Müdürü Nevfel Baytar, “Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'nin neredeyse tamamı yabancı dil öğrenmek istiyor. Bu konuda çok ciddi harcamalar yapıyoruz. Fakat, ciddi yöntem yanlışlıklarımız var. Gramer öğretiminin dışında yeni yöntemlerle öğretime geçmeliyiz. Bir dil, dinlemek, okumak, yazmak ve konuşmanın yer aldığı dört beceriden oluşur. Yabancı dil öğrenmek özel bir yetenek gerektirmiyor. Çok zeki olmak gibi bir şartı da yok. Sadece doğru yöntemleri kullanmalı ve amaca yönelik bir öğrenme sistemi ile çalışmalıyız” ifadelerini kullandı. İHA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yabancı dilde doğru yöntem kullanılmalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2019 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı dilde doğru yöntem kullanılmalı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı