ANKARA HABERLERİ

Vekillerin imajı ona emanet

Besti KARALAR/DHA
16.04.2019 - 16:12Son Güncelleme :

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 8 berberinden en tecrübelisi Ekrem Çalışçı (50), 24 yıldır milletvekillerinden bakanlara, liderlerden Meclis başkanlarına siyasetçilerin saç ve sakal tıraşını yapıyor.

Besti KARALAR/DHA

Ekrem Çalışçı, 24 yıldır kendisine devamlı gelen eski vekil ve bakanlar olduğunu, siyasilerle çalışmanın kendisine deneyim kazandırdığını kaydetti. Çalışçı 1966’da başladığı TBMM mesaisini şu sözlerle anlattı: “İlk başladığımda Meclis Başkanı Mustafa Kalemli idi. İlk tıraşı Kalemli’ye yaptım. Kendisi seneler geçmesine rağmen tıraş için bana geliyor. Eski bakanlardan Bülent Arınç’ı 23 yıldır tıraş ediyorum. Genel başkanlardan Devlet Bahçeli, Temel Karamollaoğlu geliyor. Devlet Bey ilk tıraşa geldiğinde çok heyecanlandım, kendisi mükemmel bir insan. Heyecanlandığımı anlayınca beni motive etti.

KAHVE İÇİP SPOR KONUŞUYORUZ

Tıraş sırasında siyasilerle sohbet de ediyoruz. Genelde spor konuşuyoruz. Amacımız sadece tıraş etmek değil, milletvekillerinin stresini almak, rahatlatabilmek. Tıraş sırasında istenmeyen kazalar da olabiliyor. Afyon milletvekilimiz Ahmet Koca’yı tıraş ederken kendisini kestim. Kendisi anlayışla karşıladı. Çok stresli milletvekillerini anlıyoruz, bir kahve ısmarlayıp konuşuyoruz. Genel Kurul’dan gelince çok stresli oluyorlar."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Vekillerin imajı ona emanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2019 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vekillerin imajı ona emanet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı