ANKARA HABERLERİ

Vatandaşın gündeminde pahalılık ve işsizlik var

Hürriyet Haber
21.03.2019 - 09:22Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Fethi Yaşar, Örnek Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek, esnaf ve işçilerin sıkıntılarını dinledi.

Hürriyet Haber

Sanayi sitesinde çalışan işçi ve dükkan sahipleriyle sohbet eden Yaşar “Esnaflıktan gelen bir vatandaş olarak yaşadığınız sıkıntıların farkındayım. Öncelikle esnafa nasıl davranılması gerektiğini biliyorum ve personelimizi de 10 yıldır bu düşünce doğrultusunda eğitiyoruz” dedi. “Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan etkilenen kesimlerin başında sanayici ve esnaf geliyor” diyen Yaşar, “Esnafın ve üreticinin para kazanması gerekiyor. Çünkü üreticinin para kazanamadığı bir ülkede devlet kurumlarının işlevini devam ettirmesi imkânsızdır. Yerel ve genel tüm yöneticiler vatandaştan alınan vergiler sayesinde maaş alıyor, hizmet sunuyor. Devleti yönetenlerin bir an önce ayakları yere basan politikalar üreterek, esnafın ve sanayicinin sesine kulak vermesi gerekiyor. Ülkede şu an en önemli sorun ekonomi ve istihdam sorunudur. İnsanları birbirinden ayıracak, düşman edecek söylemleri terk edip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir dil kullanılması gerekiyor. Barış ve huzurun olmadığı bir ortamda ne ekonomi düzelir, ne gelişmişlik sağlanır. Vatandaşın gündeminde beka sorunu değil, pahalılık ve işsizlik var” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Vatandaşın gündeminde pahalılık ve işsizlik var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Mart 2019 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vatandaşın gündeminde pahalılık ve işsizlik var haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı