ANKARA HABERLERİ

Varlık sakinleri tedirgin olmasın

Hürriyet Haber
04.02.2019 - 16:07Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Varlık Mahallesi’ni gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Hürriyet Haber

Kentsel dönüşümün müjdesini veren Yaşar “Bugüne kadar ilçe genelinde yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamında olduğu gibi Varlık Mahallesi’ndeki tarihi Akköprü civarında da tüm gecekonduları yıkıp şimdiye kadar bölgenin cefasını çeken tüm hak sahiplerini de bulundukları yerde modern yaşama kavuşturacağız” diye konuştu.
Ankara Çayı’nın Varlık’ta kalan kısmının da Devlet Su İşleri işbirliği ile Eskişehir örneğindeki gibi ıslah edilerek üzerinde sandalların dolaşacağını söyleyen Başkan Yaşar “Çayın etrafına yapacağımız rekreasyon alanları, yürüyüş yolları, vatandaşlarımızın oturup çayını yudumlayabileceği mekanlarla, Varlık Mahallesi Başkent’in cazibe merkezi olacak” dedi.

MODERN VE SAĞLIKLI ÇEVRE

Bölgede hak sahipleri ile görüşmelerin ve imar planı çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekleyen Yaşar, “Proje kapsamında Ankara Çayı’nın kuzeyindeki yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda bulunan 70 gecekonduyu yıkarak, bölgenin modern ve sağlıklı bir çevreye kavuşmasını sağlayacağız. Varlık sakinlerimiz de hiç tedirgin olmasın. Kimseyi mağdur etmedik, etmeyeceğiz” diye konuştu. Öte yandan Başkan Yaşar, Demetevler ve Şenetepe’de bulunan iki seçim bürosunun açılışını da yaptı. Yaşar, “Size 2009 yılında ne söz verdiysem tuttum. Karşınıza başım dik olarak çıkıyorum” dedi. Yaşar, Yenimahallelilerin kendisine güvenmesi durumunda, “5 yıl daha Yenimahalle’ye hizmetkâr olacağıma söz veriyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Varlık sakinleri tedirgin olmasın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2019 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Varlık sakinleri tedirgin olmasın haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı