ANKARA HABERLERİ

Uzman eşliğinde uygulamalı eğitim

Hürriyet Haber
31.01.2019 - 16:23Son Güncelleme :

Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi’nde hizmete giren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelliler ve yakınları rehabilite imkânı buluyor.

Hürriyet Haber

Merkezde, Uygulama Evi’yle de engelli bireylerin, hayatı kendi başlarına yaşama becerisinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 2 oda 1 salon, mutfak, banyo tuvaletin yer aldığı Uygulama Evi, engellilerin evlerindeki günlük yaşamlarını tecrübe etmek ve kolaylaştırmak için özel olarak hazırlandı. Engel durumu uygun olan engelliler, uygulama evinde özel eğitime alınıyor. Engelli bireyler uzman psikolog eşliğinde yatağını toplama, kahvaltı hazırlama, bulaşığı makineye dizme, televizyon izleme, ütü yapma gibi kişisel bakım becerileri kazanıyor. Böylece, engelli bireyler tek başına kendi evinde hayatını sürdürme kazanımını elde ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Uzman eşliğinde uygulamalı eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2019 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uzman eşliğinde uygulamalı eğitim haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı