ANKARA HABERLERİ

Turizmcilerin yeni alternatifi Kıbrıs

Murat YILMAZ
14.04.2019 - 10:25Son Güncelleme :

Ankara’da bulunan Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği’nin (TURSAD) Genel Başkanı Engin Şahin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki turizm iç pazarında Akdeniz bölgesine alternatif olabileceğine dikkat çekti.

Murat YILMAZ

Kıbrıs’taki yerel acente Puzzle Travel işbirliğiyle TURSAD üyesi Ankaralı acente yöneticileriyle birlikte Kıbrıs’taki otelleri gezen ve bilgi alan Şahin şunları söyledi: “Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Her Türk vatandaşı en az bir kere Kıbrıs’a gitmeli’ sloganı ile 2019’u Kıbrıs Yılı ilan etti. Ulaşım anlamında bizim için çok avantajlı. Türkiye’nin her yerinden Antalya’ya gidebileceğiniz zamandan 15 dakika sonra Kıbrıs’a inebiliyorsunuz. Biz de Ankara acentelerinin buradaki bilgilerini artırmak için Kıbrıs’a geldik. Buradaki otellerin çoğu yeni, oteller çok iyi, çok iyi servis ve altyapı var. Türkiye’deki iç pazar için Antalya ya da Akdeniz çanağına fiyat ve hizmet olarak alternatif olabilecek bir yer Kıbrıs. Kıbrıs sadece deniz, kum, güneş değil. Bunun dışında kültür turları ve inanç turizmi anlamında da önemli bir nokta. Bunun biraz öne çıkartılması gerekiyor. Acentelerimiz bu sene Kıbrıs’a ciddi bir hareketlilik sağlayacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Turizmcilerin yeni alternatifi Kıbrıs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2019 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizmcilerin yeni alternatifi Kıbrıs haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı