ANKARA HABERLERİ

Tulum eşliğinde koştular

Hürriyet Haber
28.12.2018 - 09:55Son Güncelleme :

Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. yılı anısına düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, bu yıl 83. kez organize edilen ‘Büyük Atatürk Koşusu’na sporcuların yanı sıra çeşitli dernek ve vakıflardan da gönüllüler katıldı.

Hürriyet Haber

Tulum eşliğinde koştular
Programa katılan Arhavililer Vakfı üyeleri tulum eşliğinde biryanda koştu bir yandan da Karadenizin geleneksel halk oyunu atabarı oynadı. Koşuya katılmak için Artvin’in Arhavi ilçesinden Ankara’ya gelen tecrübeli sporcular Dikmen Keklik Pınarı’nda tulum ve horonla yolcu edildi, Ankara Garı önünde de yine aynı şekilde karşılandı. Arhavililer Vakfı Başkanı Kayhan Giritlioğlu koşuya katılan 3 sporcuya da teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tulum eşliğinde koştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Aralık 2018 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tulum eşliğinde koştular haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı