ANKARA HABERLERİ

Troya Başkentlilerle 4’üncü kez buluştu

Hürriyet Haber
07.02.2019 - 13:39Son Güncelleme :

Devlet Opera ve Balesi’nin (DOB) en iddialı eserlerinden Troya, 4’üncü kez Başkentli sanatseverlerle buluştu.

Hürriyet Haber

Temsile sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Proje üretimi ve sanat yönetmenliğini ünlü tenor, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın üstlendiği, bestesi Bujor Hoinic’e, librettosu Artun Hoinic’e, rejisörlüğü Recep Ayyılmaz’a, koreografisi Volkan Ersoy’a ait Troya, orkestra şefi, besteci Hoinic’in yönetiminde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Troya Başkentlilerle 4’üncü kez buluştu

Eser, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Murat Karahan, yaptığı açıklamada Troya’yı yoğun talep üzerine her ay sahnelemeye çalıştıklarını belirterek, Ankara’nın dışında 8 Nisan’da Moskova’nın ünlü Bolşoy Tiyatrosu’nda, ardından Berlin’de, yaz aylarında da İstanbul Opera Festivali kapsamında sahneye koyacaklarını aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Troya Başkentlilerle 4’üncü kez buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Troya Başkentlilerle 4’üncü kez buluştu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı