ANKARA HABERLERİ

Tişörtlere yaptıkları resimlerle mesaj verdiler

Murat YILMAZ
05.03.2018 - 14:48Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi Sezai Karakoç Gençlik Merkezi üyesi Altındağlı ve Suriyeli çocuklar, Altındağ Belediyesi ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin düzenlediği tişört boyama etkinliğinde bir araya geldi.

Murat YILMAZ

Çocuklar, yaptıkları resimleri özel bir yöntemle tişörtlere baskı yaptı. Aynı mahallede bir arada yaşayan Türk ve Suriyeli çocuklar arasındaki ön yargının giderilerek, kültürler arası uyumun sağlanmasının amaçlandığı etkinlikte, çocuklar hem gönüllerince eğlendi, hem de birbirlerine dostluk elini uzattı. Çocuklar çalışmalarıyla ‘Çocukların ırkı yok’ mesajı verdi. 

Tişörtlere yaptıkları resimlerle mesaj verdiler

BİRLİKTE MUTLU OLDUK

Yaptığı resmin tişörtün üzerine basıldığını görünce çok heyecanlandığını söyleyen çocuklardan Elif Yurtoğlu, “Suriyeli kardeşlerimizle keyifli vakit geçirdik. Onlar da bizimle birlikte eğlendiği için çok mutlu oldum” dedi. Türk ve Suriyeli çocukların kaynaşmasını istediğini vurgulayan Samet Bülbül ise “Suriyeli kardeşlerimiz de bizim etkinliklerimize katılarak biraz olsun yaşadıkları kötü günleri unutuyorlar” diye konuştu. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de, “Savaşın en büyük mağduru çocuklar. Biz de elimizden geldiğince mülteci çocuklarla ilgileniyoruz. Mülteci çocukların sağlıklı gelişebilmesi ve topluma uyum sağlayabilmeleri için projeler üretiyoruz” açıklamasını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tişörtlere yaptıkları resimlerle mesaj verdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mart 2018 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tişörtlere yaptıkları resimlerle mesaj verdiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı