ANKARA HABERLERİ

Temizlik bizden temiz tutmak sizden

Hürriyet Haber
15.05.2019 - 15:22Son Güncelleme :

Gölbaşı Belediyesi ve ‘Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), ‘Temizlik Bizden, Temiz Tutmak Sizden’ adlı temizlik kampanyası düzenlendi.

Hürriyet Haber

Kampanyaya Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, eşi Yeşim Şimşek, belediye meclis üyeleri, ZİÇEV öğrencileri, Zihinsel Özürlüler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Avrupa Birliği Gençlik Projesi kapsamında Ankara’da bulunan 5 ülkeden 40 öğrenci katıldı. Katılımcılar, Ankara Caddesi Merkez İşhanı önünden başlayarak Atatürk Sahil Parkı’na kadar çevre temizliği yaptı. Temizlik kampanyasıyla farkındalık oluşturmak istediklerini kaydeden Başkan Şimşek, “Gelecek nesillere daha temiz daha yaşanabilir bir ülke bırakmak istiyoruz. Bu farkındalığı ilk olarak Gölbaşı’mızdan başlatıyoruz ve tüm dünyaya örnek olarak uygulanmasını istiyoruz” dedi.

EL ELE KONSER

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Engelsiz Çankaya İçin El Ele Konseri; Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. Çankaya Belediyesi’nin öncülüğünde Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) tarafından düzenlenen konser, renkli görüntülere sahne oldu. Konser, serebral palsili çocukların konseriyle başladı. Gecede 10. Yıl Marşı’ndan, Atatürk’ün sevdiği şarkılara kadar geniş bir repertuvar sunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Temizlik bizden temiz tutmak sizden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2019 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Temizlik bizden temiz tutmak sizden haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı