ANKARA HABERLERİ

TBMM kendi çiçeğini üretiyor

Besti KARALAR/DHA
23.03.2019 - 14:37Son Güncelleme :

Dünya parlamentoları arasında, 232 çeşit ağaç ve çalı türünün bulunduğu en büyük yeşil alana sahip Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesindeki serada, 40 çeşit çiçek türü yetiştiriliyor.

Besti KARALAR/DHA

TBMM serasında mevsimlik çiçekler, kesme çiçekler, aromatik bitkiler, iç mekan bitkileri, ağaç, ağaççık, çalı türleri üretiliyor. Kış ve yaz çiçekleri, kapalı ve açık mekan çiçekleri ayrı ayrı yetiştiriliyor. Kış çiçekleri, kasım ile haziran aylarının ortasına kadar, yaz çiçekleri ise haziran ve kasım ayları arasında toprakla buluşuyor. Meclis bahçesi, botanik bahçesi olmasının yanı sıra bitki çeşitliliği nedeniyle üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri için de dış mekan dersliği gibi eğitim-öğretim fırsatları sunuyor.

KENT İÇERİSİNDE BİR DOĞA

TBMM serası görevlisi, Meclis bahçesinin ağaç ve bitki çeşitliliği açısından son derece zengin olduğunu belirterek, “Ladinler var, meşe ağaçları var, porsuk ağaçları, sedirler, meyve ağaçlarımız var. Japon elması, Sakura, Japon kirazı, Japon ayvası var. Pek çok ağaca ev sahipliği yapıyoruz. Ana vatanı Çin olan salkım söğüt var. Burası o anlamda çok zengin. Kent içerisinde bir doğa mevcut. Aynı zamanda burası pek çok kuşa da ev sahipliği yapıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden TBMM kendi çiçeğini üretiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mart 2019 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TBMM kendi çiçeğini üretiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı