ANKARA HABERLERİ

Taşıma aracı için rehin bırakılıyor

Hürriyet Haber
23.12.2018 - 15:23Son Güncelleme :

AŞTİ’de yolcuların eşya taşıma araçlarını alabilmeleri için verdikleri nüfus cüzdanlarının emniyetsiz bir şekilde muhafaza edildiğine dikkat çeken Hürriyet Ankara okuru, Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyor.

Hürriyet Haber

KANITINIZ YOK

“İnsanlardan alınan kimlikler, alelade bir tahtanın üzerine bırakılıyor. Kimliğinizi verdiğinize dair bir fiş ya da kart filan da verilmiyor. Yani kimliğinizi oraya bıraktığınıza dair hiçbir kanıtınız olmuyor.”

SORUMLUSU KİM

“Masanın üzerindeki kimliğim çalınırsa, vatandaş olarak kime/nasıl başvuracağım? Bilgilerim kopyalanır ve mağduriyet yaşarsam, bunun sorumlusu kim olacak? Bu kanun dışı uygulama sonlandırılmalı.”

 

Nüfus cüzdanını rehin bırakmak
İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) okurumuz, AŞTİ’de yolculara ‘nüfus cüzdanlarını bırakmak’ kaydıyla ‘ücretsiz’ verilen ‘paket/eşya taşıma araçları’ ile ilgili şikâyetlerini aktarmış:

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Taşıma aracı için rehin bırakılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Aralık 2018 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşıma aracı için rehin bırakılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı