ANKARA HABERLERİ

Takıntılı buluşma

Haşim KILIÇ
11.02.2019 - 14:48Son Güncelleme :

Tatbikat Sahnesi’nin yeni oyunu ‘Takan Takana’, 10 Şubat’taki prömiyerle Ankaralılarla buluştu. Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği oyunda, her biri farklı takıntılara sahip Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) hastası olan 6 kişinin bir terapistin bekleme odasındaki buluşması ve birbirlerini anlama süreci anlatılıyor.

Haşim KILIÇ

Laurent Baffie’nin yazdığı, Buket Kubilay’ın çevirdiği ‘Takan Takana’, Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde Tatbikat Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluştu. Komedi türündeki tek perdelik oyun, her biri farklı takıntılara sahip 6 OKB (Obsesif Kompülsif Bozukluk) hastasının, bir terapistin bekleme odasında karşılaşması ve sonrasında gelişen süreci konu ediniyor. Oyunun yönetmeni usta oyuncu Beşikçioğlu, oyunla ilgili olarak şunları söyledi: “6 tane obsesif kompülsif kişilik bozukluğu olan karakterin bekleme salonunda birbirlerini anlama ve algılama hikâyesi üzerine gelişen bir oyun. Bugünün Türkiye’si gibi. 6 karakter, 6 farklı fraksiyon diyebiliriz. Şu an hepimizin birbirini anlamaya, değerlendirmeye ihtiyacı duyduğu bir zaman değil mi? Türkiye’deki tüm fraksiyonları bu oyunda göreceksiniz.

TATBİKAT VODVİLİ

Bir vodvil yapmak istiyordum zaten. Bu da, Tatbikat’ın kendi içinde tatlı bir vodvil aslında. Yaklaşık 2 buçuk ay gibi bir hazırlık süreci oldu. Orijinal metinde din unsuru vardı, Hristiyan biri vardı. Biz bunu kendi dinimize ve inancımıza uygun bir karakter yaptık.”

Tatbikat Sahnesi’nin her gün perdesini açan bir tiyatro olmasına değinen Beşikçioğlu, “Kendi içindeki repertuvarında 10 tane oyun var. Bunların hepsini her gün izleyici ile buluşturuyoruz. 21 kişilik bir ekibimiz var” diye konuştu.

Beşikçioğlu’nun yönettiği oyunda Kıvanç Kürkçü, Melih Efeçınar, Metehan Kuru, Dilan Düzgüner, Ezgi Sonkuş, İlkyaz Arslan, Hayriye Merve Kaya rol alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Takıntılı buluşma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Şubat 2019 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Takıntılı buluşma haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı