ANKARA HABERLERİ

Su altı profesörü

Hürriyet Haber
30.04.2019 - 09:16Son Güncelleme :

Dünyanın dört bir yanında 2 bin 500’ün üzerinde dalış yapan Prof. Dr. Alp Can, su altındaki hayatı ve yalnızca mikroskop altında görülebilen canlıları fotoğraflıyor.

Hürriyet Haber

HAYATIMDA HEP FOTOĞRAF VAR

Asıl işi ‘doku ve hücre bilimi’ olan ve ağırlıklı olarak ‘kök hücre’ üzerinde çalışan Prof. Dr. Can, Ankara’da yaşayan bir fotoğraf tutkunu olarak, “Kendimi bildim bileli fotoğraf var hayatımda. Su altına olan ilgim, keşfetme duygusu ile beni buralara taşıdı” diyor.

ORMANDA YAŞAYAN AĞACI GÖRMEZ

Can, denize olan tutkusunu ise “Ankara, denizi olmayan bir şehir belki ama Türkiye’nin tüm denizlerine aynı yakınlıkta. Bir de denizin yanındaki insanlar bazen denizi görmüyor bile. Ormanda yaşamaya başlayınca gözleriniz ağaçları görmez” ifadeleriyle anlatıyor.

Su altı profesörü

Prof. Dr. Alp Can, ‘Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı’ görevini sürdürüyor.

Su altı profesörü

Elektron mikroskobu gibi farklı mikroskop türleriyle de çekimler yapıyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Su altı profesörü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2019 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su altı profesörü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı