ANKARA HABERLERİ

Stresli hayat erken doğum sebebi

Ayça Gözde ÇETİN
19.02.2019 - 17:45Son Güncelleme :

Başkentli anne adaylarına gebelik eğitimi verildi. Holiday Inn Hotel’de gerçekleşen eğitimde gebelik sürecine dair birçok bilgi paylaşıldı.

Ayça Gözde ÇETİN

Eğitimi veren doktorlardan Şenol Kalyoncu, ‘gebelik ve doğum’ sürecini anlattı. Yaşam tarzı, çalışma tarzı, stresli hayatı olan ve sürekli ayakta kalan anne adaylarının erken doğurduğunu belirten Kalyoncu, “Biz ikiz, üçüz bebekte erken doğum eylemlerini 37 haftanın altında durdurmuyoruz. Tansiyonu varsa, su kesesi açılmışsa asla durdurmuyoruz. Bebekte gelişim geriliği varsa veya herhangi bir nedenle aşırı vajinal kanama varsa acil doğuma alıyoruz. Doğumun acil durumları var. Bunlar akışkan kırmızı kanama, gelen su renginin yeşil olması ve bebek hareketlerinin yavaşlaması ya da durması. Kasılmalar ise 5 dakikada bir gelmeli ve 1 dakika sürmelidir. Su gelmesi durumunda acil durum değilse eğer duş alınıp hastaneye geçilmeli” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Stresli hayat erken doğum sebebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2019 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Stresli hayat erken doğum sebebi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı