ANKARA HABERLERİ

Stadın temelini 1-2 aya atacağız

Murat YILMAZ
03.01.2019 - 15:23Son Güncelleme :

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Başkente yapılacak tesisin, Kayseri’deki Kadir Has Stadı’na benzer bir projenin revize edilmiş hali olacağını söyledi.

Murat YILMAZ

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, 19 Mayıs Stadyumu için Kayseri’deki Kadir Has Stadyumu benzeri bir projeyi gündeme getirerek revize ettiklerini belirtti. Özhaseki, Başkent ilgili projeler arasında yer alan stat konusunda yaptığı açıklamada, “Yetiştirebilirsek 1-2 ay içerisinde temelini atacağız. Bunu Gençlik ve Spor Bakanlığı mı yapar biz mi yaparız bu konu da bana göre çok önemli değil. Önemli olan bu projenin Ankara’ya kazandırılması” dedi.

55 BİN KİŞİLİK ÖZEL ISITMALI

Özhaseki, 11 ana başlık içerisinde spor projelerine değinip, 19 Mayıs Stadyumu için hazırlattıkları projeyi anlattı. Özhaseki şunları söyledi:

“Mimar arkadaşımızla üzerinde çalıştık sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Bu projeyi inşallah yetiştirebilirsek 1-2 ay içerisinde temelini atacağız. Ankara 55 bin kişilik muhteşem bir stat ve komplekslerinde 50’ye yakın branşta spor yapılabilecek bir spor alanına kavuşmuş oluyor. Statta 120’ye yakın loca var. Difüzörlü doğalgazlı ısıtıcılar var. Soğuk Ankara kışında seyircinin de sıcakta oturabileceği bir ortam olacak” dedi. Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Kısa süre içerisinde temeli atıp inşallah Ankara’ya kazandıralım” müjdesi verdiğini söyledi.

ANKARA’YA İLK E-SPOR MERKEZİ

Özhaseki’nin proje sunumunda ayrıca sporla ilgili yapılacak şu projeler yer aldı:

-Tespit edilen bazı bölgelerde kapalı ve açık spor alanları.

-Ata sporları projesi için alanlar yapılacak.

-Otomobil ve motor sporları etkinlik alanı oluşturulacak.

-Ankara’da ilk E-spor merkezi gerçekleştirilecek.

-Elmadağ’a kayak merkezinin kullanımını artırılacak.

-Kent merkezindeki bir meydan veya parkta buz pateni pisti yapılacak.

-Mahallelere mini futbol, voleybol ve basketbol sahaları kazandırılacak.

-Bisiklet, kaykay alanları ve tensi kortları inşa edilecek.

-Göletlerde su kayakları yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Stadın temelini 1-2 aya atacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ocak 2019 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Stadın temelini 1-2 aya atacağız haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı