ANKARA HABERLERİ

Sosyokent ile Ulus değişecek

Burcu ÇALIK/AA
26.01.2019 - 15:32Son Güncelleme :

Türkiye’nin ilk ‘sosyokent’ini kurmaya hazırlanan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ulus’un çevresini değiştirecek.

Burcu ÇALIK/AA

Üniversite’nin kampüs olarak kullandığı Cumhuriyet tarihinin önemli yapılarında 12 müze kurulacak. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca, “Ülkede 70’in üzerinde teknokent var, sosyal yenilik kurumları ise dünyada 20 civarında. İngiltere, İspanya, Singapur ve ABD’deki örnekleri yerinde inceleyerek daha kapsamlı, kurumsal altyapısı sağlam bir sosyokenti geliştirme kararı verdik. Sosyokent, bir yanıyla araştırmacı yetiştirme amacı taşıyacak, diğer yanıyla topluma hizmet edecek” dedi. Barca şu bilgileri paylaştı:

YENİLİKÇİ ŞİRKETLER KÜMELENECEK

“Yenilikçi proje fikirlerine sahip olan kurumların kiracımız olmasına imkân sağlayacağız. Ulus için de çok büyük bir açılım olacağı kanaatindeyiz. Başkent’i sembolize eden Ulus’ta en yenilikçi şirketlerimiz kümelenecek. Ulus’un genel atmosferi, çevresi de değişecek. Bilimin yanı sıra iş dünyasının yoğunlaşma yaşadığı bir alana dönüşecek.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sosyokent ile Ulus değişecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2019 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sosyokent ile Ulus değişecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:53
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı