ANKARA HABERLERİ

Sosyal medyada sosyal dayanışma

Hürriyet Haber
27.04.2018 - 15:04Son Güncelleme :

Sosyal medya üzerinde kurulan ‘Dayanışma ve Dönüşüm’ adlı platform sayesinde Ankaralılar kullanmadıkları eşyaları ihtiyaç sahiplerine bağışlayabiliyor.

Hürriyet Haber

Sosyal medyada sosyal dayanışma
Platform üyeleri, fazla eşyaların fotoğrafını sayfadan paylaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Eşya talebinde bulunan vatandaşlarda aynı sayfa üzerinden taleplerini yorum olarak bildirebiliyor. Platformun kurucusu çocuk gelişim uzmanı Özlem Akkaya, “Amacımız kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahipleriyle buluşması. İhtiyaç fazlalarını tekrardan kullanılır duruma dönüşmesi. Platformumuz tamamen sosyal sorumluk, insanlar arasında eşit paylaşımı ve dayanışmayı pekiştirmek amacıyla kuruldu. Amacımız sadece eşya paylaşmak değil, tüketimi en aza indirgemek. Kullanmadığı eşyalarla birilerini mutlu etmek isteyen herkese çağrı yapıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sosyal medyada sosyal dayanışma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2018 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sosyal medyada sosyal dayanışma haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı