ANKARA HABERLERİ

Sorunların çözümü OSB olmaktan geçiyor

Hürriyet Haber
06.12.2019 - 16:40 |Son Güncelleme :

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan heyet, Siteler esnafıyla buluştu.

Hürriyet Haber

Vali Şahin, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Hüseyin Taklacı’nın da katıldığı Siteler Bölgesi Değerlendirme Toplantı’nda esnafın sorunlarını dinledi.Siteler’de ticaret hacmini daha da büyütmek için ilgili kurumlarla el ele vererek çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Balcı, “İlk günden beri Siteler esnafımızın yanındayız. Esnaf kardeşlerim bize sorunlarını bildirdi. Bizler de gerekli çalışmaları yapacağız. Altındağ’da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İNŞAAT AŞAMASINA GEÇMEK ÜZEREYİZ

Ana çözümün organize sanayi bölgesi olmaktan geçtiğine değinen Başkan Taklacı, “2010 yılında Siteler’i sanayi bölgesi yapmak için uğraşlar verdik fakat gerek yapılaşmanın eski olması gerek sosyal donatı alanlarının yeterli olmaması gerekçeleri ile kabul edilmedi. Şimdi yeni bir Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına Elmadağ’da, gerektiğinde büyüyebilecek bir arazide başladık, çok kısa zaman içinde valimizin büyük destekleri ile bitirmek üzere inşaat aşamasına geçmek üzereyiz” diye konuştu.

Vali Şahin ise, Siteler’i yeni tanımadığını Türkiye’nin en sağlam mobilyası olarak ün yaptığını ve 30 yıl önce kendi düğün mobilyasını da Siteler’den aldığını belirterek, şunları söyledi:

“Siteler artık Siteler’e yetmiyor. Biz de elimizden geleni yapacağız. İnşallah bir an önce OSB alanı da sizlere dar gelir ve genişleme alanı istersiniz, temennimiz bu olsun. Ayrıca yabancı çalışanlarla alakalı halk eğitim merkezini Siteler’de açmak konusunda karar aldık. Siteler Mesleki Eğitim Merkezimizde bir Türkçe kursu açılacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sorunların çözümü OSB olmaktan geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Aralık 2019 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sorunların çözümü OSB olmaktan geçiyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Ocak 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:27
 • Güneş
  07:53
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı