ANKARA HABERLERİ

Somali mutfağını Başkent’e taşıdılar

AA
05.01.2019 - 15:40Son Güncelleme :

Türkiye'de eğitim gören Somalili 3 öğrenci Ankara'da açtıkları restoranla, Somali mutfağını, Başkent’e taşıdı.

AA

Üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelen Somalili Abdülnasır Hasan, Muhammed İsse Abdullah ve Adam Halac Yusuf'un birlikte açtığı ‘Somali Sofrası’ ismini verdikleri restoran, bu ülkeye özgü geleneksel yemekleri başkentlilerle buluşturuyor. Öğrencilerin, yaklaşık 3 ay önce açtıkları restoranda, 1 Türk, 1 Arap 6 Somalili çalışıyor. Restoranda, baharatın da bol miktarda kullanıldığı Somali usülü etli pilav, samosa, etli makarna ve et kavurma gibi çok sayıda lezzeti bir arada bulmak mümkün. 

ÇEVRE ESNAFI YARDIMCI OLDU

Civardaki esnafla iyi ilişkilere sahip olduklarını ve esnafın kendilerine çok yardımcı olduğunu dile getiren Hasan, esnafın restoranın işleyişi hakkında da tavsiyelerde bulunduğunu anlattı. Hasan, “Biz ilk başta her şeyi dışarıdan alıyorduk. Onların sayesinde toptancıdan almayı öğrendik. Biz bilmiyorduk. Esnaf bize tavsiye verdi, yardımcı oldu” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Somali mutfağını Başkent’e taşıdılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2019 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Somali mutfağını Başkent’e taşıdılar haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı