ANKARA HABERLERİ

Sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar

Aykut KARADAĞ/AA
13.01.2019 - 13:30Son Güncelleme :

Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği polisleri, sahiplendikleri köpekler ve devriye aracında taşıdıkları mamalarla sokak hayvanlarının korunması konusunda vatandaşa örnek oluyor.

Aykut KARADAĞ/AA

Devriye ekipleri, geçen kış karakola sığınan bir köpeğe Duman adını vererek, karakolun bahçesine yuva yaptı. Karakolun maskotu haline gelen ve bahçeden ayrılmayan köpek, polislerin çocukları tarafından da sık sık ziyaret ediliyor. Duman, soğuk havadan etkilenen ve diğer köpeklerin saldırısına uğrayan bir yavru köpeği de yuvasında misafir ediyor.
Devriye Ekipler Amirliğinde görevli polis memuru Murat Altınkaynak, “Duman peşimizden ayrılmıyor. Sırayla banyo yaptırıyoruz. İlaçlarını, yiyeceğini alıyoruz. Görevden arta kalan zamanlarda da ilgilenmeye çalışıyoruz” dedi ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Öte yandan polislerin sokak hayvanlarını sahiplendiğini gören vatandaşlar da mama desteği sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ocak 2019 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı