ANKARA HABERLERİ

Sıfır atık projesi için 30 milyon dolar yatırım

Erdal ÇELİKEL/AA
26.12.2018 - 09:48Son Güncelleme :

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde, atık araç lastiklerinin tamamen ayrıştırılarak sanayinin kauçuk ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye'nin bu alandaki en büyük entegre geri dönüşüm tesisi kurulacak.

Erdal ÇELİKEL/AA

AKO Grup tarafından gerçekleştirilecek ve 30 milyon dolara mal olacak yatırım, 80 bin metrekare açık, 21 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Üretime 2020'de başlaması planlanan tesiste, Türkiye'de bir yılda ortaya çıkan yaklaşık 350 bin ton atık lastiğin 4'te 1'i nitelikli ham maddeye dönüştürülecek. AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, yatırım sayesinde atık lastiklerin doğaya zarar vermeden tamamen dönüştürülebileceğini vurgulayarak, alanında Türkiye'nin en büyüğü olacak tesisin iş makinesi ve kamyon lastiklerinin dönüştürülebildiği ilk tesis olacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sıfır atık projesi için 30 milyon dolar yatırım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2018 tarihinde saat 09 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sıfır atık projesi için 30 milyon dolar yatırım haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı