ANKARA HABERLERİ

Sıfır atık gösterisi

AA
25.02.2019 - 14:50Son Güncelleme :

Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Küçük Melekler Kreş ve Çocuk Bakımevi öğrencileri, Sıfır Atık Projesi’ne, sundukları gösteri ile destek oldu.

AA

Öğrencileri israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla başlatılan projeye destek için hastanenin salonunda “Gökkuşağında geri dönüşüm” gösterisini sahneledi. Atıklardan hazırlanan kostüm ve dekorları kullanarak çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler, geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün, “İzleyenleri hem eğlendiren hem de düşündüren güzel bir esere imza attılar. Atıklar çöp değildir, gelecektir. Biz de hem hastane hem de hastane çalışanları olarak atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına çok fazla önem veriyoruz” dedi. Programın sonunda, minik öğrencilerin atık materyallerle hazırladıkları sergi gezildi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sıfır atık gösterisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2019 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sıfır atık gösterisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı