ANKARA HABERLERİ

Sevgimizi kaybediyoruz

Hürriyet Haber
18.03.2019 - 09:22Son Güncelleme :

Ankara’da üç lise öğrencisi, dünyada sadece Gölbaşı’nda yetişen ve Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin kriterlerine göre ‘nesli tehlike altında’ olan Sevgi Çiçeği’nin ‘neden yok olduğunu’ ve ‘nasıl kurtarılabileceğini’ araştırdı.

Hürriyet Haber

YOL, BİNA, İLAÇLAMA TEHDİDİ

* Yol, bina vb. yapımı gibi faaliyetlerin Sevgi Çiçeği’nin yetiştiği ortamlarda bulunması, bu bitki türünün geleceğini tehdit etmektedir. * Sevgi Çiçeği’nin büyüdüğü toprakta yapılan tarımsal çalışmalarda kullanılan bitki öldürücü ilaçlar da çiçeğin neslini tehlikeye atan faktörlerdendir.

BİLİNÇ, ÇOCUK YAŞTA AŞILANMALI

* Ekosistem ve biyoçeşitlilik hakkında bilinçlendirme çocuk yaşta aşılanmalıdır. Böylece gelecekte farkındalık sahibi bireyler yetişmiş olacaktır. * Sevgi Çiçeği’nin süs bitkisi olarak kullanılması, çiçeğe olan ilginin artmasına sebep olacaktır. Artan ilgi ile farkındalık da artacaktır. Gölbaşı Belediyesi’nin başvurusu üzerine Türk Patent Kurumu, geçen günlerde ‘Sevgi Çiçeği’ için coğrafi işaret tescil belgesi verdi.

* İTFAİYE MEYDANI ESNAFI KAMULAŞTIRMA İSTEMİYOR

* MANSUR YAVAŞ’A ŞU İKİ SORUYU SORDUM

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sevgimizi kaybediyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mart 2019 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sevgimizi kaybediyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı