ANKARA HABERLERİ

Sertifikalı çöpçüler

Murat YILMAZ
07.03.2018 - 17:20Son Güncelleme :

Hijyen ve tıbbi atık gibi konularda iki yıl eğitim alan Çankaya Belediyesi’nin temizlik ve çöp toplama işçileri, sertifika sahibi oldular. Sertifikalı çöpçüler, insan ve çevre sağlığı konularında artık daha bilinçli.

Murat YILMAZ

Çankaya Belediyesi’nin ‘temizlik ve çöp toplama’ hizmetlerini yerine getiren bin personeli, iki yıl süren eğitimlerin ardından sertifika aldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Arkadaşlarımız görevlerini yerine getirirken hem kendi sağlıkları hem de çevre sağlığı açısından bilinçli hareket ediyorlar” dedi. Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokol kapsamında 25 kişilik gruplar halindeki temizlik işçilerine eğitimler verdiklerini anlatan Başkan Taşdelen, şunları söyledi:
“Arkadaşlarımız, bilgiye dayalı hijyenden tıbbi atığa kadar karşılaşabilecekleri zor durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrendiler. Bu sayede arkadaşlarımız görevlerini yerine getirirken kendileri ve çevre sağlığı açısından bilinçli hareket ediyorlar. Yaklaşık bin temizlik personelimiz mesleki eğitim alarak sertifika sahibi oldu. Aynı zamanda temizlik işlerinde görev yapan şoförlerimiz de ileri sürüş teknikleri konusunda Emniyet Müdürlüğü’nde eğitim aldılar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sertifikalı çöpçüler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2018 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sertifikalı çöpçüler haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:17
 • Guneş
  05:13
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı