ANKARA HABERLERİ

Sellerde süper klorlama şart

Erdinç ÇELİKKAN
21.07.2019 - 16:23Son Güncelleme :

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) üyesi Prof. Dr. Çağatay Güler, Ankara gibi büyükşehirlerde aşırı yağışlarla oluşan sellerden sonra şebeke sularında süper klorlama yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Erdinç ÇELİKKAN

Baskın sularının çok kirli olduğunu ve yüzeye kimyasal maddeleri sürüklediğini belirten Güler, şunları söyledi: “Su baskınları sırasında her türlü hayvan ölüsü hızla uzaklaştırılmalı, çukurlarda kireçle kapatılmalı. Gıda maddesi satan esnafın, su baskını altında kalan besinleri satmaması gerekiyor. Baskın yaşanan yerlerde, suda süper klorlama yapılmalı. Çünkü dışarıdaki kirli suyun boru birleşme yerlerinden girme riski olabilir. Su baskınında ıslanan bebek giysileri kullanılmaz, atılması gerekiyor. Evde ıslanmış yiyecekler kurutulduktan sonra yenilemez. Etrafa dağılmış çöpler hemen ortamdan uzaklaştırılmalı. Çünkü ıslanmış çöp yığınları kemiricilerin üremesine uygun ortam oluşturuyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sellerde süper klorlama şart hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2019 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sellerde süper klorlama şart haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı