ANKARA HABERLERİ

Seçim tedbirleri

Hürriyet Haber
28.03.2019 - 16:20Son Güncelleme :

Ankara Valiliği, bu pazar günü yapılacak yerel seçimlerin, huzur ve güven içinde gerçekleşmesi amacıyla kent genelinde 22 bin 201 personelin görevlendirildiğini açıkladı.

Hürriyet Haber

Ankara Valiliği, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için kent genelinde alınan ‘Seçim Güvenliği Tedbirleri Planı’nı uygulamaya koydu.

Buna göre, il genelinde bin 706 oy verme alanındaki 12 bin 194 sandıkta, 19 bin 538 polis ve 2 bin 663 jandarma olmak üzere 22 bin 201 güvenlik görevlisi görevlendirildi. Kolluk güçlerince, sandık alanları ve çevresinde oy verme ve sayım işlemleri ile sonuçların ilçe seçim kurullarına intikalleri sırasında Yüksek Seçim Kurulu, il ve ilçe seçim kurulları çevrelerinde, hassasiyet arz eden kurum, kuruluş ve bölgelerde güvenlik tedbirleri artırıldı.

JENERATÖR TAKVİYELERİ YAPILDI

Valilik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin yanı sıra kaymakamlıklar, emniyet ve jandarma komutanlıkları ile elektrik-enerji, iletişim, doğal gaz, sağlık, itfaiye, ulaştırma, su şebekeleri ile görevli kurum ve kuruluşlar nezdinde kurulan koordinasyon merkezlerinin 24 saat esasına göre görev yapmasına karar verildi. Enerji ihtiyacının kesintisiz sağlanması, trafoların bakımı ve idamesi kapsamında TEİAŞ 8. Bölge Müdürlüğü ile Başkent Elektrik Dağıtım AŞ. tarafından gerekli tedbirler alınarak, jeneratör takviyeleri yapıldı. AA

EĞLENCE YERLERİ KAPALI OLACAK

YSK kararları gereğince oy verme günü, oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasaklanacak. Emniyeti ve asayişi sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında ruhsatlı da olsa hiç kimse silah taşımayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Seçim tedbirleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2019 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seçim tedbirleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı