ANKARA HABERLERİ

Savunmanın kalbinde iş birliği güçleniyor

Göksel YILDIRIM/AA
04.02.2019 - 16:12Son Güncelleme :

Savunma ve havacılık sanayisinin kalbini oluşturan Ankara'da, bu alanda faaliyet gösteren KOBİ'ler de önemli sorumluluklar üstleniyor.

Göksel YILDIRIM/AA

Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) çatısı altında bir araya gelen KOBİ'ler hem kabiliyetlerini artırıyor hem de iş birliklerini güçlendiriyor. ASELSAN, HAVELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayisi, ROKETSAN, FNSS, Boeing, Sikorsky gibi ana sanayi firmalarının onaylı alt tedarikçilerinin üye olduğu OSSA'ya, son dönemde çeşitli uzmanlıklara sahip 38 firma daha katıldı ve üye sayısı 211'e ulaştı. Kümelenme üyeleri yaklaşık 7 bin 500 kişiyi istihdam ediyor. Kümelenmenin yeni üyeleri arasında, mühendislik, yazılım ve üretim alanında yurt dışına açılmayı başarmış firmalar bulunuyor
OSSA, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında yerli üretimin payını artırmak, savunma sanayisindeki KOBİ’lerin ulusal ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü yükseltmek, artan iş birlikleri ve gelişen yetenekler ile tercih edilen alt tedarikçiler oluşturmak, nihai ürünlerle uluslararası pazarlara açılmak gibi hedefler doğrultusunda faaliyetlerine devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Savunmanın kalbinde iş birliği güçleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2019 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Savunmanın kalbinde iş birliği güçleniyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı