ANKARA HABERLERİ

Sarıkamış şehitleri için çiçekten dev bayrak

Hürriyet Haber
06.01.2019 - 16:10Son Güncelleme :

Ankaralı çiçekçiler, 104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında Allahuekber Dağları’nda donarak şehit olan 90 bin asker anısına karanfilden dev Türk bayrağı yaptılar.

Hürriyet Haber

15 gönüllü çiçekçi esnafı, Sarıkamış Harekatı’nın 104’üncü yıl dönümü anısına düzenlenecek tören için geçen hafta Ankara’dan Kars’a gitti. Törenler öncesi çalışmalarına başlayan Ankaralı çiçekçiler, 20 bin kırmızı karanfil kullanarak dev bir Türk bayrağı yaptılar. Çalışmaları üç gün süren dev bayrak dün, şehitler anısına yapılan yürüyüş öncesi tören alanına dikildi. Şehitler anısına yaptıkları Türk bayrağına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Ankaralı esnaflardan Emin Çiçek, “Burada, iki yıldır şehitlerimiz anısına karanfil dağıtıyoruz. Bu yıl da bir Tüğrk bayrağı yaparak, onlara olan saygımızı göstermek istedik. Çiçekçiler kooperatifinin destekleriyle Ankaralı çiçekçi esnafı olarak devm ir Türk bayrağı yaptık. Bunun dışından törene katılan vatandaşlarımıza da karanfil dağıttık. Gösterilen ilgiden çok mutluyuz ve gururluyuz. Şehitlerimiz anısına benzer hizmetler vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sarıkamış şehitleri için çiçekten dev bayrak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ocak 2019 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıkamış şehitleri için çiçekten dev bayrak haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı