ANKARA HABERLERİ

Sanat kampına Ankara desteği

Hürriyet Haber
27.01.2019 - 13:55Son Güncelleme :

Ürgüp eski Belediye Başkanı ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Ürgüp adayı Bekir Ödemiş, bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Kapadokya Sanat Kampı’na katıldı.

Hürriyet Haber

Nevşehir’in turistik beldelerinden Uçhisar’daki Karlık Evi’nde, dokuz ülkeden 10 sanatçının katılımıyla gerçekleşen sanat kampına, Ankara’dan Fırça Sanat Galerisi de destek verdi.
Kapadokya’ya sanatın çok yakıştığına dikkat çeken Ödemiş, bu doğrultudaki çabaların da bölgeye büyük katkı sağladığını söyledi. Ödemiş, “Bu etkinliği, Uluslararası Kültür-Sanat Takvimi’ne sokacağız” dedi.
Fırça Sanat Galerisi yönetmeni Semra Sancak, Uçhisar temalı tablo çalışmasını Bekir Ödemiş’e armağan etti ve “Sayın Ödemiş, Ankara’da da bizim, sanatçının yanında yer almıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Türkiye, İngiltere, Özbekistan, Tunus, Çekoslavakya, Kıbrıs, Moğolistan, Kosova ve Çin’den 10 resim, heykel ve grafik sanatçısı Uluslararası Kapadokya Sanat Kampı’na katıldı. Bir hafta süren kamp dün sona ererken, sanatçıların yaptıkları eserler sergilenmeye başlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sanat kampına Ankara desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2019 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanat kampına Ankara desteği haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı