ANKARA HABERLERİ

Sahnede başlayan ve biten hayat

Hürriyet Haber
08.01.2019 - 14:45Son Güncelleme :

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Terörist” isimli tiyatro oyunu, Ankara Stüdyo Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Hürriyet Haber

Kasım ve aralık ayında izleyiciden büyük ilgi gören oyun, 22, 25 ve 27 Ocak’ta Ankara Stüdyo Sahne’de sahnelenmeye devam edecek. Oyunda Eren Oray, İclal Karaduman, Cebrail Esen ve Sevgi Temel rol alıyor. Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren tek perdelik oyun, hayatın çeşitli gerçeklikleri arasında gezinirken varoluşa ilişkin temel sorular yöneltiyor. Sahnede başlamış ve sahnede biten bir hayatın hikâyesini konu alan oyunda, Doğunun ve Batının zaman ve mekan farklarını aşacak fikirlere ulaşmanın imkânları sorgulanıyor.

OYUN SEYİRCİYLE DOĞRUDAN İLİŞKİ İÇİNDE

Oyunun yönetmeni Selçuk Göldere, Sanatçının toplumu tanıması gerektiğini ifade ederek, “Ben sanatçının bir derviş olduğuna inanıyorum. Ayakları kanayan ama durmadan çölde aradığı hakikat algısı için savaşan, kendini varoluş karşısında tüketen bir varlık, bir insan” diye konuştu. Göldere, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Oyun seyirci ile buluşmak değil karşılaşmak kaygısı güdüyor. Bu anlamda seyirciyle doğrudan bir ilişki içinde. Onun için değil ama onu da dahil ederek icra ediliyor. Oyun oyuncuların kendilerine söyledikleri sözlerle başlıyor ama seyircinin gözü önünde yapılıyor. Bu anlamda seyirci bu olup bitene şahit oluyor. Bu olaya katılıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sahnede başlayan ve biten hayat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ocak 2019 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sahnede başlayan ve biten hayat haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı